Григор Димитров не се забави и към 1/2-финалите

Удобен руснак е следващото препятствие пред тенисист №1 на България на "АТР 250" в Марсилия

09 Февр. 2024
ЕПА/БГНЕС архив

Григор Димитров постигна втора убедителна победа на тенис турнира в Марсилия (Франция) и вече е 1/2-финалист в надпреварата от категория "АТР 250". Поставеният под №2 българин срази представителя на домакините Артур Риндеркнеш с 6:3, 7:6 (3) и продължава напред без загубен сет.

Както и в предния двубой срещу Себастиан Корда, първата ни ракета (№13 в света) трябваше да мине през тайбрек във втората част. За разлика от драматичния развой на дългия гейм в четвъртък обаче, този път 32-годишният хасковлия реши спора с два минибрейка и непробиваемо подаване.

В целия двубой Димитров не даде нито един брейкбол на 28-годишния си съперник, нито пък загуби сервис в тайбрека. Същевременно нашият топ състезател материализира 1 от 4 възможности, което се оказа напълно достатъчно за втора победа от два изиграни мача срещу този Риндеркнеш.

"Играхме се него миналата година в "Куинс Клъб" в Лондон. Очевидно много труден съперник, особено в зала. Има страхотен сервис. Радвам се, че не му позволих да излиза много на мрежата. Успях да направя някои хубави ретури в тайбрека. Отпуснах се и го предизвиках да допуска грешки. Доволен съм от постоянството, с което играх. Трябваше да бъда внимателен. Във важните моменти бях спокоен и това ми помогна", сподели Григор в ТВ интервюто на корта.

За най-добрия български тенисист това беше 9-а победа от 10 изиграни мача през 2024 г., след като спечели титлата в Бризбън и стигна до III кръг на Australian Open. За място във финала на турнира в Марсилия Григор Димитров ще играе с №3 в схемата Карен Хачанов, който по-рано днес елиминира китаеца Джан Джиджън с 6:4, 6:1.

В другия 1/2-финал утре един срещу друг ще се изправят поставеният под №1 Хуберт Хуркач (Полша) и №4 Юго Умбер (Франция). Този двубой ще започне в 17:30 ч. наше време, а не по-рано от 19:00 на корта ще излязат Димитров и Хачанов. Българинът води с 3-0 победи в съперничеството с руснака.

"Мачовете няма да стават по-лесни. Такива са нещата. Накрая остават най-добрите - коментира в аванс Григор. - Турнирът е страхотен. Радвам се, че съм част от това събитие. Хубаво е, че спечелих два мача. Дано имам и още победи."