Медия без
политическа реклама

"ЦСКА-София" си припомни в Кърджали как се побеждава

Първият успех на тима след завръщането на треньора Стамен Белчев бе с цената на второ място в редовния сезон

21 Апр. 2024
СПОРТАЛ
Дори вратарят Густаво Бусато (вдясно) дотича да поздрави Тобиас Хайнц (в средата) за изравнителния му гол за 2:2 срещу "Арда" в Кърджали.

"ЦСКА-София" измъкна волева победа с 3:2 в гостуването срещу "Арда" в последен мач от XXX кръг на Първа лига. Това бе първи успех на тима след завръщането на Стамен Белчев като треньор преди седмица. С тази победа "ЦСКА-София" събра 63 т. и завърши на второ място в редовния сезон, тъй като този двубой затвори първата фаза на шампионата. На трето е "Черно море" с 62 т. Далеч напред обаче е "Лудогорец" (75 т.), който се нуждае само от една победа, за да спечели 13-ата си поредна титла.

Двубоят в Кърджали се игра под непрестанен дъжд и предложи драматични обрати. Капитанът на "ЦСКА-София" Юрген Матай откри в 12-ата мин. след изпълнение на ъглов удар от Тибо Вион. "Арда" обаче успя да направи светкавичен обрат. В 19-ата мин. Борислав Цонев отблизо изравни, а в 21-ата националът Станислав Иванов направи 2:1 за домакините с добавка, след като вратарят на столичани Густаво Бусато отби удар на Чинонсо Офор.

Последва обаче нов обрат, този път за гостите. В основата му бяха двама от тримата норвежци в състава. В 59-ата мин. Тобиас Хайнц вкара при добавка, а в 67-ата мин. Улаус Скаршем засече центриране отляво на Сейни Санянг.

Date: 21-04-2024 ,Watch the Game Highlights from Arda vs. CSKA Sofia, 04/21/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 23/24, Action: , TeamA: Arda, TeamB: CSKA Sofia, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime: , Parameters:

Така в следващата фаза на първенството в първата шестица ще участват "Лудогорец", "ЦСКА-София", "Черно море", "Локомотив" (Пд), "Левски" и "Крумовград". Подреждането означава, че още в следващия кръг ще има дерби между "Левски" и "ЦСКА-София".

Във втората група (7-10 място), която ще излъчи представителя за плейофа за Лига на конференцията, ще са "Ботев" (Пд), "ЦСКА 1948", "Арда" и "Славия".

В третата група (11-16 място), в която ще станат ясни двата директно изпадащи отбора и този, който ще участва в плейоф за място в Първа лига, ще играят "Берое", "Пирин", "Хебър", "Локомотив 1929" (Сф), "Ботев" (Вр) и "Етър".

МНЕНИЯ

След мача в Кърджали треньорът на "ЦСКА-София" Стамен Белчев заяви: "Победата е добра наистина. Има още какво да се желае като игра и като организация на играта. Резултатът е добър, но моите изисквания са по-високи. Подобрението искам да виждам в крайната фаза на играта, където трябва да имаме скорост и да сме по-ефективни на фланга. Не само аз, ами всички футболни хора искат да виждат флангови атаки. Това е най-хубавото във футбола - да се включиш от втора позиция на скорост. Казах на почивката, че трябва да излезем малко по-напред, да имаме по-добра организация. Знаехме, че имат бързи крила в атака. Възползваха се и ни създаваха неприятности. Доволен съм, че се справихме. Имаше някакво затормозяване след "Ботев" (Пловдив). Тези мачове са в историята. И този също е в историята. Сега се наслаждаваме, утре вече мислим за следващия мач."

Колегата му от "Арда" Николай Киров пък коментира: "Поддадохме се на натиска в първите 15-ина минути през второто полувреме. Твърде много статични положения пред нашата врата. Ръстово бяхме доста под отбора на ЦСКА. С тази динамика от първото полувреме явно не можем да работим през целия двубой. Не намерихме начин да излезем от първичната преса, за да изместим играта 30-40 метра по-напред. Мисля, че това са основните причини за загубата. Важно е, когато се излиза на позиции, да се отбелязват голове, защото те променят самочувствието на един отбор. Имахме около 6-7 бързи прехода през първата част, но липсваха през второто полувреме. Изоставаме в точките от първите два отбора в тази група. Трябва да направим всичко възможно да наваксаме. При тези директни двубои ще се види кой е готов да играе бараж. Решаващи ще бъдат директните сблъсъци и резултатите от тях."