Медия без
политическа реклама

Томова остана на косъм от паметен обрат в Рим

Тенисистката отпадна в последния кръг от квалификациите за елитния турнир на клей

07 Май 2024
ЕПА/БГНЕС архив
Виктория Томова

Най-добрата българска тенисистка в момента Виктория Томова отпадна по безславен начин от квалификациите на турнира на клей от категория "WTA 1000" в Рим. В решаващия II кръг от пресявките в италианската столица 29-годишната софиянка (№79 в света) загуби с 4:6, 6:2, 6:7 (5) срещу заемащата 103-то място в ранглистата мексиканка Рената Сарасуа.

В началото на мача първата ни ракета поведе с 2:0 гейма, но още в следващия си сервис гейм допусна връщане на пробива, а след това се пропука и още веднъж на свое подаване. Втората част премина изцяло в ритъма на българката, която направи два брейка и изравни общия резултат.

Голямата драма настъпи в решаващия сет, в който Сарасуа поведе с 5:1 гейма след разменени общо четири пробива - един в нейния сервис и три в този на Томова. След това мексиканката два пъти сервираше за мача, но два пъти бе пробита - втория път на нула. А междувременно Вики спаси два мачбола на свое подаване в осмия гейм.

При 6:5 гейма в полза на северноамериканката пък заваля дъжд и срещата беше спряна за около час. След подновяването българката изравни и прати мача в тайбрек. И в дългия гейм не липсваше напрежение, след като Томова направи два минибрейка, допусна един и поведе с 5:3 т., а при 5:4 имаше два сервиса. Само че националката ни за "Били Джийн Кинг къп" повече не успя да спечели разиграване и двубоят приключи след общо 3:05 ч. игрово време.